Czego nie może zabraknąć w Twojej kuchni?

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (ilość ocen: 1, średnia ocena: 5,00 / 5)
Loading...

Dobrze wyposażona kuchnia to podstawa, jeśli chcemy miło spędzać czas w tym pomieszczeniu i ułatwić sobie przygotowywanie posiłków. Obecnie można liczyć na bogactwo asortymentu, przez co trudno zdecydować się na najpotrzebniejsze akcesoria do kuchni. Kolorowe foremki do babeczek, zestawy najróżniejszych łyżeczek, blachy o różnych kształtach i wiele innych. Nie wszystkie nowoczesne dodatki do kuchni są nam niezbędne, więc nie ma sensu kupować czegoś, co będzie tylko blokować miejsce w szafie. W jakie zatem akcesoria kuchenne zainwestować?

Niezbędne akcesoria do kuchni, czyli garnki, patelnie, deski do krojenia oraz noże

W każdej kuchni musi obowiązkowo znaleźć się zestaw dobrych noży. Z całą pewnością nie sprawdzą się te byle jakie z marketu czy też jeden nóż do wszystkiego. Podczas wybierania noży, zwróćmy uwagę na jakość ich wykonania, zastosowanie i materiał, z którego zostały wyprodukowane. Innego noża potrzebować będziemy do smarowania, obierania warzyw i owoców, filetowania ryb czy do krojenia mięsa/sera/pieczywa. Oczywiście jeden uniwersalny nóż również powinien znaleźć się w naszym kuchennym asortymencie.

Jeśli są noże, to i deski do krojenia nie może zabraknąć. Obecnie mamy szeroki wachlarz wyboru, gdyż w sprzedaży są deski drewniane, bambusowe, plastikowe czy też szklane. Każda z nich ma swoje wady i zalety. Łatwe w utrzymaniu czystości są deski szklane, ale tępią noże. Z kolei drewniane deski wchłaniają zapachy i są odporne na przebarwienia, ale podatne na zarysowania i wymagają impregnowania. Plastikowe modele są odporne na działanie wysokiej temperatury i środków chemicznych oraz można je myć w zmywarce. Niestety są podatne na przebarwienia i nie wchłaniają zapachów. Są też deski bambusowe, które nie wchłaniają wody.

Jeśli chodzi o patelnie, to kierujmy się podczas wybierania ich przeznaczeniem. Warto mieć jedną uniwersalną patelnię, do grillowania, wok, do smażenia naleśników czy do ryb. Z kolei garnki to kwestia indywidualna, ale warto mieć ich kilka – o różnej wielkości i kształtach.

Nowoczesne dodatki do kuchni, czyli akcesoria kuchenne typu blender, waga elektroniczna, obieraczka do warzyw

Obecnie coraz więcej osób stawia na czajniki elektryczne, które mocno wyparły już te tradycyjne. Podobnie jest w przypadku odliczania składników podczas gotowania czy pieczenia. W przepisach najczęściej widnieją gramy i mililitry, a nie łyżki czy szklanki. Sięgamy najczęściej więc po wagę elektroniczną, która zapewnia dokładność pomiaru co do grama. Zamiast obierać nożem warzywa, wato wyposażyć się w uniwersalną obieraczkę, która przyśpieszy cały proces. W celu przyśpieszenia przygotowywania posiłków, niezastąpiony jest blender ręczny czy kielichowy. Im większa moc tym lepiej.

Dodaj komentarz