Co musisz wiedzieć o wentylacji?

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Brak ocen)
Loading...

Nowoczesne instalacje wentylacyjne cieszą się obecnie dużą popularnością ponieważ pozwalają obniżyć koszty ogrzewania, regulują poziom wilgoci w powietrzu i co ważniejsze mają pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Co warto wiedzieć przed montażem systemu?

wentylacjaO projekcie instalacji wentylacyjnej należy pomyśleć już na etapie projektu domu, gdy architekt ma jeszcze możliwość wprowadzenia jakichkolwiek zmian. Właściwe rozplanowanie kanałów wentylacyjnych pozwoli na zachowanie estetyki, wyeliminowanie ciągów grawitacyjnych oraz niepotrzebnych kuć w ścianie. Najważniejszym elementem każdej instalacji tego typu jest centrala wentylacyjna. Powinna być ulokowana w taki sposób, aby gwarantować bezproblemową obsługę urządzenia oraz zapewnić dostęp innych instalacji, wymagających podłączenia do systemu.

Same kanały wentylacyjne powinny być wykonane z materiałów najwyższej jakości. Szczególnie zaleca się stosowanie blachy ocynkowanej, która idealnie spełnia się w tej roli. Warto pomyśleć także nad izolacją przewodów dzięki czemu zredukujemy nadmierny hałas oraz zabezpieczymy kanały przed utratą ciepła.

Wentylacja – ważne detale

Wybierając centralę wentylacyjną należy zwrócić uwagę na łatwość jej obsługi oraz efektywność pracy systemu. Ważna jest bezawaryjność oraz poziom generowanego hałasu. W zależności od oczekiwań wybrać możemy wentylator z funkcją rekuperatora, który nie tylko zapewni świeże powietrze w mieszkaniu, ale również pozwoli na odzyskiwanie ciepła z powietrza wydalanego.

Kolejna kwestia to kratki wentylacyjne. Szczególnie zalecane są kratki typu Spiro, które ze względu na długość oraz wysokość otworu zapewniają właściwy przepływ powietrza.

Więcej informacji na temat samej wentylacji, poszczególnych systemów i podsystemów znajdą Państwo na stronie internetowej .

Dodaj komentarz