Bezpieczna zabawa naszego dziecka

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Brak ocen)
Loading...

Z racji swojego przeznaczenia, zabawki powinny być grupą produktów charakteryzujących się szczególnie wysokim poziomie bezpieczeństwa. Ten fakt nie jest jednak taki oczywisty. Na sklepowych półkach spotkać można wiele różnorodnych artykułów niebezpiecznych dla zdrowia i życia maluchów.

Producenci wytwarzający zabawki dla dzieci są w prawdzie zobowiązani do przestrzegania postanowień odpowiednich urzędów certyfikacyjnych, jednak często omijają te przepisy. Niektóre firmy zdobywają swoje pozwolenia w sposób nie do końca zgodny z prawem. Jeśli nie znajdziemy odpowiedniego symbolu certyfikatu na pudełku zabawki, sklep, w którym dokonaliśmy zakupu powinien zgłosić ten fakt do odpowiedniego urzędu zajmującego się egzekwowaniem przepisów od producentów.

Nielicencjonowane przedmioty mogą być wykonane z tworzyw sztucznych wytwarzających toksyczne związki chemiczne. Może mieć to bardzo niekorzystny wpływ na zdrowie dziecka. Tańsze produkty są dodatkowo o wiele mniej odporne na uszkodzenia. Połamane plastikowe fragmenty mogą być bardzo niebezpieczne dla naszego dziecka. Uwagę należy również zwrócić na wszelkie drobne elementy wchodzące w skład zabawki. Ich istnienie powinno dać rodzicom jasny sygnał, że taka zabawka nie jest odpowiednia dla ich dziecka. Maluch może oderwać taki element i połknąć go. Wiąże się to niejednokrotnie z koniecznością interwencji chirurgicznej.

Niektórzy nierzetelni producenci sprzedają swoje produkty jako przedmioty kolekcjonerskie. Tego typu artykuły nie są z definicji przeznaczone do zabawy, dlatego nie muszą przechodzić przez rygorystyczne testy.

Co tak właściwie składnia ludzi do zakupu tanich, chińskich zabawek? Ładne, kolorowe opakowania oraz niska cena. Czar jednak szybko pryska. Po wyjęciu zabawki z pudełka często okazuje się, że materiały, z których została ona wykonana pozostawiają wiele do życzenia. Trwałość takich produktów jest zdecydowanie krótsza od ich markowych odpowiedników.

Wybierając zabawki dziecka klienci powinni kierować się przede wszystkim bezpieczeństwem, a dopiero później ceną artykułów. Niskiej klasy przedmioty dużo szybciej się psują, więc pozorna oszczędność na cenie zakupu szybko przekształca się w konieczność nabycia nowej zabawki.

Dodaj komentarz