Atrakcje turystyczne na krakowskim rynku

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (ilość ocen: 1, średnia ocena: 5,00 / 5)
Loading...

Głównym celem zorganizowanych wycieczek do Krakowa, jak i rodzinnych wyjazdów do stolicy Małopolski jest oczywiście Główny Rynek, do którego z każdej strony miasta wiedzie gęsta sieć uliczek. Nie ulega wątpliwości, że to plac stanowiący centrum życia kulturalnego i rozrywkowego Krakowa.

Punktem rozpoznawalnym krakowskiego Rynku jest oczywiście Bazylika Mariacka, z której co godzinę rozbrzmiewa melodia hejnału, zaś we wnętrzu podziwiać można słynny Ołtarz Wita Stwosza. Wzdłuż Rynku ciągną się zabytkowe Sukiennice, które od lat stanowią główne miejsce handlu, w którym dzisiaj można zakupić przepiękne wyroby rękodzielnicze w postaci biżuterii, szklanych lamp witrażowych, czy obrazów z panoramą Krakowa. Spacerując po Rynku nie sposób nie zauważyć Wieży Ratuszowej, która pnąc się do góry na wysokość 70- metrów jest przy tym odchylona od pionu o prawie pół metra. W środku zaś znajdują się Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, jednak to Podziemia Rynku są największym multimedialnym widowiskiem opowiadającym o historii miasta przez nowoczesne technologie i zachowane rzeczywiste eksponaty z okresu wczesnego średniowiecza. Jeśli nie decydujemy się zatrzymać na dłużej na noclegi w Krakowie to warto zafundować sobie dodatkową atrakcję w postaci krótkiej przejażdżki dorożką, dzięki której można zwiedzić atrakcyjne i urocze zakątki Krakowa.

W okolicach Rynku nietrudno znaleźć restauracje, knajpki i bary, które są otwarte dla turystów z kraju i zagranicy do późnych godzin wieczornych, gdyż to właśnie nocą centrum miasta tętni życiem. Liczne koncerty i występy zespołów muzyczno – instrumentalnych oraz kluby i dyskoteki są prawdziwym rajem dla studentów, którzy stanowią liczną grupę mieszkańców Krakowa. Poza tym dla przyjeżdżających tutaj turystów nie powinno być problemem znaleźć tani nocleg. Kraków słynie z cyklicznie organizowanych na Rynku imprez i koncertów- jak chociażby styczniowy finał WOŚP, majowe juwenalia, Wielka Parada Smoków, sierpniowy Festiwal Pierogów, czy pochód Lajkonika. Niezwykły klimat miasta sprawia, że jest ono doskonałym miejscem na podróż poślubną, czy romantyczną wycieczkę we dwoje, zaś usytuowane w okolicach Rynku sale konferencyjne w Krakowie są często wybierane na organizację naukowej konferencji, czy spotkania biznesowego.

Dodaj komentarz